Każdego dnia wielu kierowców porusza się swoimi lub firmowymi samochodami po drogach. Niestety awarie zdarzają się często i samodzielne usunięcie usterki rzadko jest możliwe, co wtedy zrobić? Na szczęście pomoc drogowa w Polsce działa prężnie i w każdej chwili można wykonać telefon do firmy świadczącej taką usługę i spokojnie czekać na przyjazd fachowca z lawetą. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie karteczkę z kontaktem do pomocy drogowej a najlepiej zapisać w pamięci telefonu komórkowego.

Jak działa pomoc drogowa w Polsce?

Coraz więcej samochodów porusza się po drogach i każdy kierowca narażony jest stłuczkę lub odmówienie posłuszeństwa silnika, chłodnicy czy rozrusznika. Nie da się tego przewidzieć ani temu przeciwdziałać, dlatego powstały takie usługi jak pomoc drogowa, która w Polsce stale się rozwija i oferuje zmotoryzowanym wsparcie w różnych problemach.Trzeba tylko wiedzieć, które firmy oferują szeroki pakiet pomocowy, mają zrównoważone ceny i co najważniejsze przyjeżdżają na miejsce zdarzenia od razu po otrzymaniu zgłoszenia.

Nie zawsze samochód wymaga holowania, czasami usterkę można usunąć na miejscu, dzwoniąc do pomocy drogowej należy podać przyczynę problemu. Mechanik po przybyciu na wskazany adres, diagnozuje usterkę i jeżeli jest taka możliwość, dokonuje naprawy i można ruszać w dalszą drogę. Czasami zdarzają się przypadki, że kierowca zapomni zatankować auta na czas i zabraknie mu paliwa w baku, w takim przypadku również można skorzystać ze wsparcia tej firmy. Potrzebne paliwo zostanie dostarczone we wskazane miejsce.

Właściciele pojazdów, którzy nie mogli dotrzeć na ważne spotkanie na czas, ponieważ samochód uległ awarii, wiedzą, że pomoc drogowa jest najlepszym przyjacielem podczas każdej podróży. Na nich zawsze można liczyć, wybawili już wielu kierowców z różnych kłopotów, pomogli w wypełnieniu dokumentów i odwieźli do warsztatu lub do domu.

Usługi, które najczęściej są oferowane przez całodobową pomoc drogową w Polsce

 • Naprawa samochodu na drodze
 • Wymiana przepalonej żarówki
 • Dowóz paliwa, wypompowanie paliwa z baku
 • Awaryjny rozruch samochodu z rozładowanym akumulatorem
 • Wymiana koła z przebitą oponą
 • Awaryjne rozłączenie alarmu
 • Awaryjne otwieranie samochodu
 • Wyciąganie auta z błota lub rowu
 • Holowanie samochodów osobowych, dostawczych w Polsce i Europie
 • Holowanie motorów i kładów
 • Transport maszyn rolniczych, lekkich maszyn budowlanych, wózków widłowych, przyczep
 • Współpraca z firmami Assistance
 • Współpraca z warsztatami samochodowymi.

Czasami zdarzają się takie stresujące sytuacje jak zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, złamanie kluczyka czy ich zagubienie. Nie ma sytuacji bez wyjścia, jeżeli z takim kłopotem kierowca zwróci się do pomocy drogowej. Firma posiada specjalistów, którzy potrafią otworzyć auto bez uszkodzenia zamka czy porysowania karoserii. Awaryjne otwieranie pojazdu to najlepsze wyjście i nie naraża na dodatkowe koszty, które mogłyby powstać przy próbie samodzielnego dostania się do środka pojazdu.

Kolizja na drodze, czy pomoc drogowa udzieli szybkiej pomocy?

Kierowca, który brał udział w stłuczce lub poważniejszym wypadku drogowym, powinien zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jeżeli jest taka potrzeba wezwać karetkę pogotowania i zadzwonić po pomoc drogową. W przypadku zaistnienia kolizji na drodze, pomoc drogowa w Polsce działa bardzo szybko, po przyjęciu zgłoszenia wyrusza laweta z pracownikiem, który pomaga przetransportować samochód w bezpieczne miejsce. Jeżeli kierowca nie wymaga pomocy medycznej, może w kabinie holownika odbyć podróż do domu.

Dlatego tak ważne jest posiadanie przy sobie numeru telefonu do pomocy drogowej, jej pracownik udzieli także wsparcia merytorycznego, podpowie, jakie dalsze kroki trzeba wykonać. Doświadczenie postronnej osoby jest niezwykle cenne. Zdarza się, że w wyniku wypadku auto wpadło do rowu, nieumiejętne próby jego wyciągania mogą spowodować jeszcze większe uszkodzenia. Oszczędzanie w takiej sytuacji jest nierozważne, trzeba pomyśleć o konsekwencjach. Pomoc drogowa posiada ubezpieczenie OC i jeżeli doszłoby do pogorszenia stanu pojazdu podczas udzielanej pomocy, pokryje koszty naprawy, czego nie zrobi przypadkowy samochód lub ciągnik.

Wsparcie pomocy drogowej w wielu problemach na drodze

Dosyć często kierowcy wyjeżdżają do Niemiec po zakup auta, niestety nie zawsze jest ono na tyle sprawne, aby dojechało bez awarii do miejsca docelowego. Pomoc drogowa w Polsce nie pozostawia kierowców bez pomocy, udziela im wsparcia także na terenie tego kraju. Laweta przyjeżdża bardzo szybko. Jeżeli nie będzie można uruchomić pojazdu ma miejscu, zostanie on przetransportowany we wskazane przez kierowcę miejsce.

Nie trzeba obawiać się ogromnych kosztów wykonania takiej usługi, cena nie będzie wygórowana, a cała procedura odbędzie się sprawnie. Pomoc drogowa w Polsce posiada na wyposażeniu profesjonalne klimatyzowane lawety, hydrauliczne zabudowy, wygodne kabiny, dzięki czemu zarówno przewożony pojazd oraz jego właściciel odbywają podróż w komfortowych warunkach. A co bardzo istotne cały proces holowania odbywa w bezpiecznie.

Zadzwoń po pomoc teraz

Kliknij w przycisk aby wybrać numer